firebase0001_0
FIREBASE
,  sunucunun bize sağladığı servis desteğiyle, veri tabanında gerçekleşen her değişiklikten anında haberdar olmamızı sağlayan Google tarafından geliştirilmiş ücretsiz bir platformdur.Geçen sene çıkmasına rağmen Google Firebase yeniden geliştirip kullanıcılara sundu. Güçlü,sürekli güncellenmek zorunda kalan ,anlık bildirim vefire1 online  uygulamalar yapmamıza destek olur.

Firebase; sohbet uygulaması oluşturulmasında , kullanıcıların birbiriyle online bir şekilde oyun oynayabilmesinde , kullanıcıların paylaşım yaptığı ve diğer kullanıcıların bu paylaşımları anlık olarak görüntülediği bir sosyal platform kurulmasında ,birden çok kullanıcının hem mobil cihazlardan hemde bilgisayarlardan erişebildiği bir stok takip sistemi kurabiliriz.

Uygulama yönetim, kullanım takip, veri depolama, bildirim gönderme gibi işlemleri, extra bir sunucuya ve sunucu taraflı kod yazmaya gerek kalmadan halleden Firebase, yeni geliştirici dostu arayüzünde Realtime Database, Notification, Remote Config gibi özelliklerle donatılmış her uygulama için ayrı ayrı ulaşım imkanı veriyor.Veri tabanı olarak SQL yerine verileri root-child şeklinde organize edilen json veri parçacıkların da saklıyor.  Firebase kısaca tanımı budur. Firebase switch,android ve web sitelerde kullanabilirsiniz.Bir daha ki yazımda Firebase kullanım şeklini ele alacağım takipte kalabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here