Merhaba, arkadaşlar bu yazımda sizlerle Web Sitemizdeki ziyaretçilerimizi arttırmanın yöntemlerini birlikte öğreneceğiz 😉

Bir Web Siteniz var ve daha fazla ziyaretçi kazanmak istiyoruz, zaten Web Sitemizi kendimize açmadık değil mi ? Hit arttırmak, hiçte o kadar zor bir iş değil aslında yalnızca sabır ve emek sarf etmeniz gerekiyor.

Organik hit arttırma nasıl olur, Reklam yaptırmadan, backlink satın almadan bunu başarabiliriz başlayalım !

1 ) Web Sitemizi Arama Motorlarına kayıt ettirmeliyiz !

Arkadaşlar ilk olarak daha önce Esma arkadaşımızın yazdığı “Bulunabilir Ol ve Ziyaretçini Artır! Arama Motorlarına Kayıt Neden Önemli?” yazıdan sitemizi Arama motorlarına nasıl kayıt ettireceğimizi incelemeliyiz. Resme tıklayarak yazıya ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçilerimizin bizi bulmasını sağlamak için yapmamız gereken en önemli adımımız budur. İnsanların bizleri bulmasını sağlamalayız ve burada Arama Motorları en önemli işlevi bizlere sunuyor !

2 ) Yazınızın Adıyla Dikkat Çekin !

Çok emek vererek çok güzel bir yazı yazdınız ancak kimse okumuyor çünkü başlığımız çok sönük kaldı. Bir kitap seçerken nelere dikkat ettiğinizi düşünün en önemli yer aslında kapak kişiler sonra arka kapaktaki yazıyı okurlar her zaman !
Web Sitemizi ziyaret edecek kullanıcıyı o yazımızı ikna etmemiz gerekiyor ve bu yol başlıktan geçiyor.
Başlığınız dikkat çeksin ve Merak uyandırsın !
Konunuza Başlık seçer iken kesinlikle 3 kez hatta 5 kez düşünmenizi tavsiye ederim 🙂

 3 ) İçerik ve Sayfa Sayımız !

Arama motorlarına kayıt olduk şimdi sitemizdeki içeriklerimizi arttırmamız gerekiyor. Ne kadar içeriğimiz varsa o kadar sitemizde anahtar kelimemiz bulunacak Seo Uzmanları Web Sitelerini incelerken özellikle ne kadar içerik olduğunu ve Kaç sayfadan oluştuğunu incelerler. İçeriklerinizi Arttırın, Sayfa Sayılarımız zaten paralel olarak artacaktır !

4) Anahtar Kelimede Profesyonel olalım !

Google ‘da arama yaptığımızda bize şu şekilde başka aramaları gösterir ve bu bizim seçtiğimiz alanda aratılan diğer en çok aratılan kelimelerdir .

Yönetim Bilişim Sistemleri ile ilgili bir yazı yazıyoruz yapmamız gereken yazımızda ve akışta Google ‘ın sunduğu bu kelimeleri kullanmak göreceksiniz ziyaretçileriniz artacak.
Anahtar kelimelerinizi birbirine benzer seçmelisiniz.
Bu seçimde de “Taban puanları” nda rekabet çok yüksek olduğu için sizin çıkmanız zor olacaktır bu yüzden diğer alternatiflere yönelmelisiniz mesela “maaş” kelimesine. Bu kelimeyi direkt olarak yazınızda geçirmeyin dediğim için Yazınızın akışında olsun ara sıra değinin mesela ama sık tekrara düşmeyin.

5) Size uygun Backlink alın.

Herkes backlink almak için uğraşır ama gördüğüm kadarıyla hiç kimse backlink aldığı sitenin ne olduğuyla ilgilenmiyor eğer sitenin “Ziyaretçi sayısı fazlaysa direk balıklama atlanıyor” siz sakın bu yanılgıya düşmeyin kaş yapayım derken göz çıkarmak istemeyiz ! Google sitenizi sürekli inceliyor arkadaşlar ve bu backlink aldığınız Web Sitesi telefon satarken size neden backlink verdiğine cevap bulamadığı için ceza alırsınız !

Backlink Nedir, Backlink bir web sitesinin başka bir web sitesinin linkini paylaşması, referans olması en basit haliyle backlink demektir.
Site trafiği arttırmak, yapacağınız yolları iyi seçmekle olur !

6 ) Sosyal Medyayı kullanın !

Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal platformlar da ne kadar kullanıcı olduğunu biliyor musunuz ve bu kullanıcılara ulaşmak için hiçbir yere para ödemeniz gerekmiyor. Seo teknikleri, arasında en kolay yöntem.
Bunun için Web Siteniz adına bir hesap açın ve kişileri ekleyip, takip edip paylaşmlarınızı yapın, Zaten dikkat çekici başlıklarımızla kendileri girmek isteyeceklerdir 😉
sosyal medya uzmanlığı
Takip etmekten çekinmeyin onlara değer verdiğinizi gösterin ve takip edeceğiniz kişileri paylaşımlarınız la ilgilenebilecek kişiler seçmeye dikkat edin !

Paylaşımlarınıza yorum yapan kişilere mutlaka cevap verin, onlarla iletişim kurun. Site ziyaretçi arttırma, isteyen sizlerin kesinlikle sosyal medyayı aktif olarak kullanması gerekiyor !

7 ) Site içinde linkler dolaşsın !

Sitenizin içerisinde yazılarınızın içerisine benzer bir yazınızın linkini koymanız hem ziyaretçileriniz için hemde google botları için site artı bir özellik kazandırır. Böyle sitenizin içinde bir dolaşım sağlayacaksınız ve kullanıcının sizin sitenizde daha fazla kalmasını sağlayabilirsiniz.

Burdan sonra Fırat arkadaşımızın yazdığı “WEB’İN VAZGEÇİLMEZİ SEO NEDİR?” adlı yazısı sizin için en önemli bilgileri içeriyor Kesinlikle bilmeniz gerekiyor !seo

8 ) Siteniz Hızlı olsun !

Siteniz için sizi yarı yolda bırakmayacak bir Hosting seçin, Sitenize gelen ziyaretçiler herhangi bir hata ile karşılaştıklarında tekrar girmeyebilirler.

9 ) Yanlarda ne olmalı !

Web Sitenizin ana sayfasına giren kullanıcıya bir arama sekmesi sunmalısınız !
Kullanıcı sitede gezinirken eğer sol tarafta en çok okunan konularınız olursa siz daha karlı çıkarsınız.
Bedava hit arttırmak, hiçte zor değil !

Sizlerle paylaşabileceklerim şimdilik bu kadar arkadaşlar, Bir diğer yazımda görüşmek üzere 🙂

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here